Historia naszego hostelu

Jak powstawał The Secret Garden Hostel w Krakowie?

Drodzy Goście,

Chcielibyśmy przybliżyć Wam historię naszego hostelu, opowiedzieć jaka idea przyświecała właścicielom gdy powstawał oraz co go wyróżnia.

Obiekt powstał przede wszystkim z chęci utworzenia klimatycznego miejsca w którym można poczuć się jak w domu. Od początku prowadzony jest jako interes rodzinny, którego nadrzędnym celem jest stworzenie kameralnej, ciepłej atmosfery. Poszukiwania dogodnego miejsca doprowadziły na ul.Skawińską 7, do centrum zabytkowej dzielnicy Kazimierz. The Secret Garden Hostel otwarto w kwietniu 2007 roku.

Kuta brama wejściowa do ogrodu była jedną z inspiracji nadania nazwy hostelowi, bowiem przywodzi na myśl wejście do tajemniczego, zaczarowanego świata, tak jak w książce „Tajemniczy Ogród”.  Wzory z okładek poszczególnych wydań książki zostały wykorzystane jako inspiracja przy tworzeniu murali zdobiących nasze korytarze.

To nie tajemnica, że The Secret Garden Hostel ma swój unikalny chatakter i to nie tylko dlatego, że znaduje się w centrum pięknej dzielnicy Krakowa.

Od początku w zamyśle właścicieli było stworzenie hostelu z prywatnymi pokojami, które mają swój niepowtarzalny klimat. Dlatego też każdy z nich posiada własną nazwę oraz stylistykę inspirowane naturą.

Pokoje rozlokowane są w 5 tematycznych skrzydłach. Od początku funkcjonowania hostelu istniały dwa skrzydła na parterze : ogrodowe, znajdujące się w pobliżu naszego ogródka oraz filmowe, w którym nazwy pokoi to kultowe tytuły filmów nawiązujące do motywu roślinego. Na pierwszym piętrze powstały kolejno skrzydła owocowe, ziołowe oraz kwiatowe.

Hostel rozpoczynał działaność mając 18 pokoi, obecnie oferuje nocleg w 30 różnych pokojach. Ich rozlokowanie w skrzydłach, a zarazem w różnych częściach budynku pozwala na komfortowy nocleg dla naszych gości odwiedzających Kraków.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów 🙂

Najnowsze wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarezerwuj swój pobyt

The Secret Garden Hostel

ul. Skawińska 7, 31-066 Kraków

Odwiedź nas na